Maskinudlejning fra Aagaard
Hej bloggen! I dag skal det handle om Aagaard Maskinudlejning. Det er et firma, som ligger i Brande og som har mange års erfaring med udlejning af maskiner i alle størrelser og til alle mulige slags projekter. Læs med her på bloggen i dag og lær meget mere om, hvad de kan hjælpe dig med.
Aagaard Maskinudlejning hjælper dig med dine projekter
Det kan være, at du er igang med et projekt derhjemme, hvor du ikke har de rigtige maskiner til formålet, men det kan også være, at I skal lave noget på arbejdet, som I ikke har maskiner til. Så skal du have fat i Aagaard Maskinudlejning. De har mange års erfaring med at udleje maskiner til alle mulige slags kunder. Privat som erhverv, store som små projekter. De udlejer alle mulige maskiner, som du ikke har. Det smarte er, at du ikke skal ud og bruge mange penge på nye maskiner til et projekt. Du skal måske aldrig bruge netop denne maskine igen, og derfor er der masser af penge at spare på, at leje den. Der er tilmed masser af plads at spare, fordi du ikke selv skal have maskinen stående. Læs med nedenfor, hvor det skal handle om hvordan de kan have dine maskiner stående vinteren over.
Få dine maskiner opbevaret
Aagaard Maskinudlejning tilbyder også at opbevare dine maskiner over vinteren, hvis du ikke selv har plads til dem eller har lyst til at give dem lidt TLC, så kan Aagaard hjælpe dig. Aagaard maskinudlejning’s opbevaring foregår således, at du selv indleverer din maskine og ladestation ved sæsonens afslutning. Herefter rengører Aagaards personale din maskine og ladestation, samt opdaterer maskinens software. De udskifter også knive eller andre dele på maskinen, som trænger lidt at få en opdatering. Du er altså sikker på, at din maskine har det godt hele vinteren, mens du kan tænke på andre ting. Aagaard tager sig godt af den, og du får den tilbage i rigtig god behold. Hele idéen er, at du kan tænke på dine egne projekter og ikke skal bruge masser af tid på at tænke på at bruge penge på maskiner og finde et værksted, hvor du kan have dem alle stående. Istedet får du en maskine udleveret, som er tjekket hele vejen igennem, og som du bare afleverer tilbage, når du er færdig med den.
Du kan læse meget mere på bloggen lige her, hvor det handler mere om erhvervsliv.
